Кількість
|
Вартість
|
||
|
Cкраб і пілінг для обличчя: у чому різниця, як обрати і використовувати
Якщо хочете милуватися молодістю і красою обличчя якомога довше, запам'ятайте непорушне правило: мінімум раз на тиждень очищайте шкіру від мертвих і ороговілих клітин.
Для цього використовують скраб і пілінг. Багато хто вважає ці слова синонімами, але це різні продукти. Як омолоджувати шкіру з їх допомогою? Ділимося порадами.
Навіщо потрібен пілінг і скраб для обличчя
На поверхні шкіри поступово накопичуються ороговілі клітини. Щоденне очищення молочком або міцелярною водою їх не видаляє. Нашарування відмерлих частинок посилюється з віком і небезпечне з кількох причин:
- шкіра виглядає тьмяною і втомленою;
- забиваються пори, з'являються чорні цятки;
- знижується ефективність кремів та інших засобів по догляду: вони не проникають всередину, а «осідають» на неживому шарі епідермісу.
Основне завдання скрабу і пілінгу – відлущування (ексфоліація) ороговілого шару, щоб активніше утворювалися нові клітини.
Після процедури шкіра сяє, активніше оновлюється і довше залишається молодою.
Скрабування та пілінг обличчя – в чому різниця
Скрабування та очищення пілінгом часто плутають, але діють ці процедури по-різному. Головна відмінність між скрабом і пілінгом в складі продуктів:
- скраб складається з основи у вигляді крему або гелю і абразивних (відлущуючих) частинок. Зазвичай вони натуральні: крупиці фруктових кісточок, подрібнені кавові зерна, горіхи, тростинний цукор, морська сіль та інше. Бувають штучними, як правило, це поліетиленові гранули;
- пілінг більш рідкий, мікрогранули в ньому набагато делікатніші. Є засоби без абразивних частинок. Ензимний пілінг омолоджує шкіру за рахунок ферментів. Кислотний містить фруктові (АНА) кислоти.
Функції теж відрізняються:
- скраб працює за рахунок тертя. Працює переважно над верхнім шаром шкіри, масажує поверхню і механічно зішкрябує старі клітини. Вирішує першорядні проблеми відлущування: моментально розгладжує шкіру, видаляє чорні цятки;
- пілінг проникає глибше. Він не зіскрібає, а розчиняє мертві клітини. Покращує еластичність шкіри, дбайливо шліфує нерівності, наприклад, рубці, освітлює пігментні плями і веснянки. Не дряпає і працює «ювелірніше» скрабу.
Пілінг для обличчя Lambre містить комплекс фруктових кислот:
- молочна зволожує, зміцнює структуру колагену, допомагає боротися з фотостарінням;
- гліколева стимулює оновлення клітин, вирівнює колір і текстуру, розгладжує зморшки, усуває акне;
- яблучна пом'якшує верхній шар шкіри, відлущує;
- лимонна освітлює пігментацію, видаляє ороговілий шар;
- винна – потужний антиоксидант і біостимулятор.
І скраб, і пілінг для обличчя не можна використовувати занадто часто, агресивний догляд травмує шкіру, стоншує верхній шар, викликає сухість.
Як використовувати скраб для обличчя в домашніх умовах
Не натирайте скрабом шкіру щосили. Використовуйте його так:
- після очищення і тонізації шкіри залиште її злегка вологою;
- нанесіть крем скраб на обличчя і шию (на губи і зону навколо очей не можна) і розподіляйте масажними круговими рухами мінімум 2 хвилини, краще 5. Слідкуйте, щоб відлущуючі гранули ковзали з легкістю. На попередньо розпареній шкірі маска скраб буде працювати краще, огрубілі частинки пом'якшаться;
- змийте залишки засобу водою;
- нанесіть маску, крем або сироватку. Після відлущування шкіра максимально ефективно вбирає активні компоненти.
Головний недолік скрабування – ризик появи мікророзривів. Якщо спостерігати за процесом через мікроскоп, схоже, що по дереву проходиться наждачний папір. Щоб не з'являлися невидимі ранки, рекомендуємо купити скраб без гострих гранул.
У формулах Ламбре ми використовуємо крихітні полімолочні кульки, вони відмінно очищають пори і не травмують шкіру.
Іноді власниці жирної шкіри намагаються позбутися від некрасивого блиску і «начищають» шкіру до скрипу щоранку. Це небезпечно.
Чому не можна використовувати скраб щодня:
- стоншується природний захисний бар'єр шкіри;
- клітини не можуть утримати вологу, з'являється сухість, запалення, лущення, дрібні зморшки;
- через порушення вироблення мелатоніну з'являються пігментні плями;
- сальні залози «збиваються з толку» і виробляють ще більше себуму;
- замість омолодження процеси старіння прискорюються.
Частота застосування скрабу залежить від типу шкіри:
- нормальній досить скрабування раз на тиждень;
- жирній – 2-3 рази;
- сухій – раз в 14 днів;
- чутливій від скрабу краще відмовитися або обирати склади з найдрібнішими синтетичними гранулами.
Пілінг в домашніх умовах
Ще кілька років тому кислотний та ензимний пілінг вважався салонною процедурою. Сьогодні АНА-кислоти є в пілінгу для домашньої косметички, в т.ч. в засобах Lambre.
Як використовувати пілінг:
- нанесіть засіб на очищене обличчя, крім губ і області навколо очей;
- розподіліть масажними рухами;
- через 3-5 хвилин (час дії виробник вказує в інструкції) змийте прохолодною водою.
Важливо пам'ятати, що пілінг для обличчя підвищує фоточутливість шкіри будь-якого типу. Після процедури перед виходом на вулицю обов'язково наносити крем з SPF.
Відмовтеся від пілінгів, якщо є відкриті ранки і герпес. Власницям чутливої шкіри бажано тестувати новий продукт на невеликій ділянці, щоб переконатися, що немає алергії. Якщо є схильність, краще купити пробник.
- пілінги для самостійного використання відносяться до поверхневих. Після них шкіра не потребує відновлення, легке почервоніння можна прибрати заспокійливою маскою;
- професійні хімічні пілінги з високою концентрацією кислот використовувати в домашніх умовах не можна. Вони провокують поверхневий опік, за рахунок чого шкіра оновлюється і омолоджується. Процедуру важливо проводити під контролем косметолога. Після цього епідермісу знадобиться 7-14 днів на відновлення.
Пілінг-скатка, пілінг-гель і скраб – що обрати і чи можна поєднувати
Cкраб з функціями механічного відлущування видаляє ороговілі клітини в комплексі з легким масажем. Такий догляд покращує мікроциркуляцію і корисний для тонусу шкіри. Але він ніколи не замінить ефект пілінгу з АНА-кислотами, які діють рівномірно по всій поверхні нанесення без тертя.
Як обрати? Можна чергувати скраб і пілінг для обличчя або використовувати продукт з декількома функціями. У колекції Lambre є засіб, якеий поєднує механічний і кислотний вплив.
Кульки з полімолочної кислоти відлущують клітини та очищають пори, комплекс АНА-кислот працює на більш глибокому рівні – освітлює, розгладжує, омолоджує, дає глибоке зволоження.
Кілька лайфхаків щодо вибору та застосування скрабів і пілінгів:
- очищення скрабами і пилінгами в домашніх умовах можна починати з підліткового віку. Для зрілої шкіри це незамінний етап догляду;
- перш ніж купити засіб для ексфоліації, зверніть увагу на склад, ціна не завжди ознака якості. Якщо є можливість, оцініть розмір абразивних частинок;
- скраби не можна наносити, якщо шкіра з висипаннями і вуграми. Абразивні крупиці залишать ранки в місцях запалень і рознесуть бактерії. В такому випадку краще купити ніжний пілінг;
- будьте обережні зі скрабами і пілінгами, якщо у вас чутлива шкіра. Обирайте засоби з округлими гранулами;
- при нанесенні кислотного пілінгу можливе легке пощипування, цього лякатися не варто. Але якщо з'явилися висипання і ознаки алергії, припиніть використання;
- скраби не підвищують ризик гіперпігментації, їх можна застосовувати в будь-яку пору року. Після пілінгу шкіра потребує захисту кремом з SPF;
- наносьте скраб та пілінг не лише на обличчя, а й на шию, щоб не було різкого переходу;
- якщо ви проходите курс салонних пілінгів, тимчасово відмовтеся від скрабу.
Щоб ефективно чергувати скраб і пілінг, складіть графік процедур. Пам'ятайте, що відлущуванням, як механічним, так і кислотним, захоплюватися без міри не можна.