Кількість
|
Вартість
|
||
|
Шампуні для волосся: чим відрізняються і як вибрати
Перший шампунь з'явився в 1881 році. Але ще майже два десятиліття залишався загадкою: мало хто уявляв, як правильно ним користуватися. Популярна порада тих часів була такою: мити голову рідиною замість мила потрібно раз в 4 тижні.
Сьогодні шампунь для волосся є в кожній ванній кімнаті і, якщо вірити французьким дослідникам, за роки життя людина витрачає близько 50 літрів цього засобу. Яким повинен бути ідеальний шампунь?
Шампунь від випадіння волосся, для пишності і блиску: склад
Шампунь змиває з волосся і шкіри голови бруд, жир, залишки засобів для укладки. Обіцянки про об'єм, блиск, зміцнення – додаткові властивості. Вони з'являються завдяки ефективним компонентам в складі.
Головна функція шампуню – якісне очищення волосся. Для подальшого догляду (захисту, живлення, зволоження і відновлення) важливо купити підходящі кондиціонери, сироватки і маски.
Формула шампунів для волосся Lambre заснована на безпечних компонентах:
- замість агресивних ПАР використовуємо більш м'які і нешкідливі, наприклад, бетаїн (Cocamidopropyl Betaine);
- без парабенів. Вчені ще ведуть суперечки про безпеку цих компонентів в шампунях та інших доглядвих засобах. Є побоювання, що в разі перевищення допустимої дози вони накопичуються в організмі, провокують гормональні збої і ряд захворювань. Ми вирішили не ризикувати;
- не містять такі потенційно небезпечні речовини, як мінеральне масло, формальдегіди, фталати і PEG;
- в складі рослинні олії: кокосова, мигдальна, арганова, Ши та інші.
Вибирайте шампунь з максимально натуральним складом, його ціна себе виправдовує. Враховуйте тип волосся і проблеми, які хотілося б вирішити доглядом.
Шампунь для жирного волосся, сухих, пошкоджених і фарбованих локонів: в чому різниця
Можна купити універсальний шампунь для волосся, такихзасобів багато в будь-якому магазині України. Але якщо вибрати засіб, який підійде саме вам, локони будуть виглядати здоровими, а укладка перетвориться на задоволення.
- У шампунів для нормального, сухого і схильного до жирності волосся основні очищаючі компоненти, зазвичай однакові. Різниця в додаткових інгредієнтах для зволоження, жилення, об'єму. Звертайте увагу на склад.
- Шампунь для сухого волосся допомагає йому утримувати вологу. Для жирних – працює перш за все зі шкірою голови, регулює виділення сального секрету, щоб волосся довше залишалось свіжими і пишними. Може містити антибактеріальні компоненти.
- Якщо волосся освітлювали, фарбували, робили хімічну завивку, на жаль, до категорії здорового воно вже не належить. У такому випадку радимо купити шампунь для пошкодженого або фарбованого волосся.
У Києві та інших містах з прискореним темпом життя попитом користуються шампуні 2 в 1: вони об'єднують функції очищення і кондиціонування, часто для всіх типів волосся. Підходять як експрес-засоби, наприклад, для подорожей, коли немає можливості взяти з собою кілька баночок.
Для регулярного використання краще купити кондиціонер окремо. Він повинен добре пригладжувати лусочки волосся, змивати залишки шампуню, полегшувати розчісування. В одній формулі поєднати максимальну ефективність двох засобів неможливо.
Шампунь для нормального волосся
Шампуні для нормального волосся зустрічаються найчастіше. Їх властивості:
- підходять тільки здоровому волоссю. Це означає, що його не фарбували, що не робили хімічну завивку, не зашкодили сушінням феном, укладаннями праскою і плойкою;
- з базовим набором миючих речовин і мінімумом додаткових інгредієнтів. Зазвичай не містять масло і вітаміни, неефективні проти лупи і втрати об'єму. Для пошкодженого волосся вибирайте більш насичені формули.
Такий шампунь підійде на кожен день. Він добре очищає, не подразнює шкіру, але не забезпечує повноцінного догляду і не вирішує проблем (передбачається, що для нормального волосся це неактуально). Після миття голови обов'язково використовуйте кондиціонер.
У магазинах Києва та інших міст можна побачити шампуні для власниць різного кольору волосся: блондинок, шатенок, брюнеток. Якщо формула не містить тонуючих і підсилюючих відтінок пігментів, це всього лише маркетинговий хід для довірливих жінок.
А ось шампуні для об'єму і правда ефективні. Вони містять силікони і полімерні сполуки, які під час миття голови обволікають кожну волосинку шорсткою плівкою і роблять його товщим. Результат тимчасовий, але тонке волосся буде виглядати краще.
Шампунь для сухого і фарбованого волосся
Для сухого і кучерявого волосся підійдуть зволожуючі шампуні, ще їх називають кондиціонуючими. Вони не тільки очищають, але і наповнюють локони вологою, допомагають утримати її.
У колекції Ламбре такими властивостями відрізняється шампунь для волосся, в складі якого натуральне Арганова масло. Завдяки каротину, токоферолу і жирним кислотам зволожує шкіру голови, повертає пересушеному волоссю здоровий блиск і силу.
Пофарбованому волоссю потрібні шампуні, які очищають, але не вимивають пігмент. Це засоби з м'якими ПАР і тонуючими компонентами. Нейтралізують небажані відтінки і підкреслюють глибину кольору.
Лінія Lambre для волосся холодних відтінків блонда містить оптичний відбілювач і фіолетові частки, для теплих відтінків – золотисті. Ще один бонус – поглинач УФ-випромінювання, який захищає волосся від агресивного сонця і допомагає зберегти колір.
Делікатні шампуні для фарбованого і пошкодженого волосся можна використовувати кожен день. Тонуючі – приблизно раз в тиждень, через мінімум 14 днів після фарбування. У них немає окислювальних властивостей, тому волосся не постраждає, а відтінок з часом вимиється. Щоб він не вийшов занадто яскравим (в зону ризику потрапляє дуже світле і пористе волосся) засіб можна розбавляти кондиціонером або водою.
У салонному догляді для жінок використовують шампунь глибокого очищення. Він вимиває небажаний пігмент, щоб отримати гарний відтінок нового фарбування. Формула агресивна і не підходить для щоденного догляду в домашніх умовах.
Шампуні для пошкодженого волосся і лікування
Для пошкодженого волосся важливий щадний догляд. Спеціальні шампуні не зроблять посічені кінчики ідеальними, не повернуть локони, які зламалися через часті і неправильні фарбування. Але вони поліпшать якість волосся візуально. Заповнять порожнечі між лусочками, додадуть блиск і шовковистість.
Якщо через пошкодження волосся стало тьмяним і неслухняними, а зазвичай так і трапляється, рекомендуємо купити шампунь Ламбре з маслом Ши. Він містить жирні кислоти, вітаміни А і Е, прискорює відновлення. Для додаткового живлення підійде шампунь з органічним кокосовим маслом.
Лікувальні шампуні вирішують певні проблеми, але зазвичай не з волоссям, а з шкірою голови. Наприклад, допомагають позбутися від лупи і себореї. Щоб правильно підібрати склад, краще звернутися до трихолога.
Як працює сухий шампунь
Сухі шампуні роблять волосся чистими без води. Паличка-виручалочка на випадки, коли немає можливості використовувати звичайний набір доглядовийх засобів. За складом це суміш м'якого лугу і пудроподібних частинок.
Як використовувати сухий шампунь Lambre:
- струсіть балончик;
- розпорошіть шампунь на сухі пасма невеликими порціями з відстані близько 20 см;
- рівномірно розподіліть засіб по волоссю. Лужні компоненти розчинять шкірний жир, абсорбуюча пудра вбере пил і бруд;
- розчешіть волосся, щоб видалити залишки засобу.
Якісний сухий шампунь не залишає на волоссі білого нальоту, не робить їх липкими і не ускладнює зачіску, навпаки – додає об'єму і полегшує укладання.
Не забувайте, що цей засіб не на кожен день. Після нього не наносять кондиціонер і лусочки волосся залишаються відкритими, часто так робити не можна. Зате як експрес-варіант в поїздках і коли немає часу, а потрібно виглядати ідеально, сухий шампунь – просто знахідка для жінок.
Шампунь для росту волосся: міф чи правда?
Коли хочеться отримати гарну довжину швидше, здається, що вихід один: купити шампунь для росту волосся – і за пару тижнів вони будуть до лопаток.
Насправді, здорове волосся виростає всього на 1-2 сантиметри на місяць. Якщо через неправильне харчування, недосипання і стреси процес сповільнюється, його можна прискорити тільки в межах темпів, закладених генетикою.
Для стимуляції росту волосся підходять шампуні Lambre з натуральними компонентами:
- маслами – не дають волоссю випадати завчасно, зміцнюють корені і структуру по всій довжині;
- кератином – ефективний стимулятор росту;
- вітаміном А (ретинолом) – бореться з ламкістю, зміцнює, надає блиску.
Шампунь для волосся не вирішить проблему його росту, якщо організм не буде отримувати з їжею потрібні мікроелементи і вітаміни, особливо групи В. Якісний догляд повинен стати доповненням до збалансованого харчування.
Як правильно мити голову: 5 правил, про які забувають
Мало купити шампунь з хорошим складом, важливо правильно його використовувати.
- Мийте голову вчасно. Якщо пори закупорюються сальним секретом, шкіра не дихає. Це шкідливо для будь-якого типу волосся.
- Не лийте шампунь на голову. Спочатку збийте його до піни в долонях, потім розподіляйте по волоссю.
- Суміщайте миття голови і легкий масаж подушечками пальців. Це поліпшить приплив крові, і волосся будуть краще рости.
- Очищайте ретельно, це важливо для обсягу. Якщо волосся густе і довгі, не бійтеся нанести шампунь вдруге.
- Не змивайте гарячою водою, щоб не «потривожити» сальні залози. Оптимальна температура - кімнатна. Завершити миття краще прохолодним душем, отримаєте бонус до здоров'я і блиску волосся.
Тепер ви знаєте, як вибрати і використовувати шампунь для волосся. Будь-який продукт з цього розділу можна купити з доставкою по Києву і в інші міста України. Для повноцінного догляду підійде кондиціонер з цієї ж або іншої серії: засоби для волосся Lambre можна комбінувати.