Стилісти не втомлюються повторювати, що можна заощадити на черговій футболці, але не на аксесуарах. Аналогічне правило діє при виборі аромату. Нудний, бляклий аромат зіпсує навіть дуже продуманий образ. І навпаки, вдалий аромат дозволить відчувати себе зіркою навіть у повсякденному одязі. У цій статті розповімо, як обрати парфуми і не помилитися.

Можна довго сперечатися про смаки, але є 3 непорушних правила вибору парфумів.

 

1. Враховувати концентрацію. Оцінюючи аромат, обов'язково звертайте увагу на позначку «eau de». Завдяки насиченості ароматичних речовин запах буде звучати по-різному. Наприклад, в жіночій колекції Lambre є духи і парфумована вода, це найпопулярніші та найстійкіші варіанти. Перший звучить до 6-7 годин, другий до 5. В асортименті інших брендів можна зустріти ще й жіночу туалетну воду з легким, майже невагомим характером, який відчувається до двох годин.

 

2. Тестувати. Дивно, але один і той самий аромат буде звучати на кожній людині по-різному. Наприклад, на подрузі парфум «сидить» ідеально, ти купуєш за її порадою такий самий і в підсумку розчаровуєшся. Справа в тому, що у кожного з нас унікальні біохімічні особливості, як і відбитки пальців. Якщо ви ще не знайомі з ароматом, можна прислухатися до чиїхось відгуків, але все одно краще тестувати особисто.

 

3. Об'єктивно ставитися до реклами. Звучна, розрекламована назва може збити з пантелику. Не забувайте, що купуєте не причетність до бренду, а духи, що стануть невидимою візитною карткою. Прислухайтеся до своїх відчуттів й асоціацій, думка оточуючих є другорядним фактором. Важливо, щоб аромат був комфортним і демонстрував настрій. До речі, правильно підібраний парфум надає впевненості в собі сором'язливим дівчатам, а легкий та ніжний - врівноважує напористий характер.

Як вибрати парфуми

Як підібрати парфуми: правила дегустації

 

Як обрати аромат, якщо прилавки бутиків збивають з пантелику різноманітністю, кожен місяць з'являються новинки парфумерії, хочеться всього та відразу? Ділимося порадами аромастилістів, які допоможуть не розгубитися в пошуках ідеального парфуму.

 

1. Відправляйтеся за покупкою в світлий час доби, бажано вранці, коли нюх ще не перевантажено оточуючими ароматами. Якщо не виходить і доводиться відкласти покупку до вечора, не користуйтеся в цей день духами.

 

2. Не поспішайте наносити на блоттер всі парфуми. Краще відразу відкиньте сумнівні та почніть тестувати ті, що сподобалися. До фіналу дійде кілька фаворитів, і вже тоді наносьте іх на зап'ястя.

 

3. Звичка «підганяти» аромат може зруйнувати композицію, особливо, якщо це не мас-маркет, а елітна парфумерія. Багато хто думає, що так прискорюється розкриття аромату. Але через тертя спиртова пляма зникає довше, спотворюється аромат і складніше розпізнати гру нот.

 

4. Коли здається, що знайшли той самий ідеальний парфум, не поспішайте сплачувати покупку. Бажано вийти з магазина, прогулятися і поспостерігати за розкриттям аромату хвилин 20.

Елітна парфумерія

 

Ідеальні парфуми: стійкість і відчуття комфорту

 

Парфумована вода може випередити за стійкістю духи. Важливо знати, як наносити аромат і розуміти, комфортно з ним чи ні.

Наші поради.

• Елітна парфумерія буває панорамною: не змінює характер звучання на шкірі, а також побудована за принципом ольфакторної піраміди: розкривається поетапно. Це бажано враховувати, щоб не розчаруватися.

 

• Нанесіть парфуми на шию та ключиці і проведіть з ними весь день. Так, обираючи в магазині, це зробити складно. Саме тому в колекції Ламбре є тестери для  поступового знайомства. Такий підхід допоможе зрозуміти, наскільки сильний аромат, чи влаштовує вас його стійкість, як проявляється шлейф. Наприклад, французька парфумерія може звучати тихо, триматися годинами або дивувати розкішшю з перших акордів, але зникати швидше.

 

• Щоб продовжити стійкість аромату, наносьте його на шкіру біля яремної вени, згин зап'ястя. Плечі - місце, де судини знаходяться близько до шкіри. На чистій зволоженій шкірі запах також тримається довше. Можна розпорошувати на одяг, але з внутрішньої сторони. Мускусні парфуми швидко «вигорають».

 

• Якщо відчуваєте, що аромат вас «душить», не чекайте, поки звикнете. Це означає, що композиція викликає спазм судин або алергію. Якщо ж парфум просто звучить занадто насичено, наприклад, влітку, знизити гучність звучання можна нанесенням на спину, між лопаток. Варіант хороший для літніх днів і відкритих суконь.

 

• Інша крайність - вважати, що справжня французька парфумерія чутна тільки кілька хвилин, потім її не відчуваєш. Парфуми повинні дарувати радість, в цьому їх зміст. Нюх може блокувати парфумерні ноти, щоб не втомлювати і не перевантажувати мозок. Це нормально і допустимо, якщо влаштовує вас.

 

Ноти парфумерії впливають на настрій. Наприклад, лаванда і ваніль допоможуть заспокоїтися, лайм і океанічні акорди освіжать і налаштують на енергійний день, кава підбадьорить і посилить інстинкт шопоголіка, вишня сприяє спілкуванню.

 

Тим, хто палить, особливо чоловікам, парфумери рекомендують звернути увагу на аромати з нотами тютюну та шкіри. Вони органічно вписуються в образ і створюють відчуття стильного аксесуара.

Ідеальні парфуми

Аромат під настрій та пору року

 

Не всі чоловіки обмежуються одним ароматом, що говорити про жінок. Ідеальне рішення - власний парфумерний гардероб.

Наприклад:

• парфуми для урочистих випадків і вечірніх виходів, плюс парфюмована вода на кожен день;

• спокусливий насичений аромат на прохолодні дні і легкий, свіжий на літо;

• кілька композицій, які можна чергувати в залежності від настрою.

 

Іноді улюбленому аромату з фіалками потрібно дати відпочити і змінити парфум на освіжаюче-цитрусовий. Погода теж впливає на звучання парфумів. Влітку ноти розсіюються швидше і звучать інтенсивніше. У холодну пору року парфумерії знадобиться більше часу на розкриття і можна сміливо користуватися глибоким, багатогранним запахом, наприклад, з важкими шипровими акордами. Тому кілька композицій для різних сезонів не завадять.