Якиз змін зазнає наша шкіра у різну пору року? Чим відрізняється зимовий догляд за шкірою? Який крем обрати і як захистити шкіру, щоб вона завжди залишалася здоровою та доглянутою? Спробуємо розібратися в актуальних питаннях.

Догляд за шкірою взимку відрізняється від літнього?

При зниженні температури повітря процеси в нашому організмі та шкірі зазнають значних змін: уповільнюється кровообіг, сальні залози перестають активно виробляти секрет, ліпідний шар стає тоншим. І навіть жирна шкіра може страждати від сухості, пов'язаної із зневодненням та холодом.

Тому догляд за шкірою взимку має свої особливості, пов'язані з переходом від теплої пори року до холодної. Відмінності у догляді стосуються не лише перебування на відкритому повітрі, а й удома;чи в офісі.

На відкритих ділянках шкіра взимку найбільше схильна до впливу морозу, вітру та снігу. В результаті можуть з'являтися лущення, почервоніння, сухість. Страждає не лише обличчя, а й шкіра рук, губ.

А в приміщенні опалювальні прилади роблять повітря сухим. І це також негативно впливає на стан шкіри.

Якщо вчасно не підібрати зимовий догляд за шкірою обличчя, згодом з'являться ще й мімічні заломи, зморшкуватість, в'ялість. А їх прибрати набагато складніше.

Який догляд потрібен шкірі тіла взимку?

Догляд за шкірою взимку передбачає турботу не тільки про обличчя, руки, губи. Наше тіло також потребує догляду та уваги. Щоб уникнути лущення шкіри, замість гарячої ванни краще використовувати душ кімнатної температури. Правило про використання миючих засобів стосується й тіла. Замість мила краще віддати перевагу гелю для душу на основі олій. А після душу нанести на тіло зволожуючий крем або молочко. Вони утримуватимуть вологу і попереджатимуть сухість шкіри. Наприклад, підійде бальзам для тіла з оливковою олією Olive Oil Body Balm від Lambre.

Який крем потрібно використовувати взимку: поживний чи зволожуючий?

Одні вважають, що в цей час шкірі потрібен виключно живильний жирний крем. Інші - що без зволоження взимку ніяк не можна.

То який крем забезпечить повноцінний догляд за шкірою обличчя взимку? Правильна відповідь – захисний крем, який зволожуватиме, живитиме і захищатиме шкіру.

Але ж і влітку ми також користуємося і зволожуючим, і захисним кремом. У чому ж різниця?

  • Денний крем для літа легкий, на водяній основі, майже невагомий. Його завдання – швидко доставляти вологу в глибокі шари дерми і при цьому не ускладнювати шкірне дихання, коли повітря і так занадто гаряче.
  • Зимовий крем може бути щільнішим, з додаванням олій: оливкової, жожоба, кокосу, авокадо і т.д. Але повинен також заповнювати підвищену втрату вологи та утримувати її шляхом вмісту гіалуронової кислоти.
  • Крем із захистом від ультрафіолету не менше spf 15 є обов'язковим. Навіть у похмуру погоду. І тим більше, коли лежить сніг, він відбиває сонячне світло.
  • Шкіра потребує антиоксидантів: вони посилять захисні функції шкіри.
  • Нічний крем взимку повинен виконувати зволожуючу та відновлюючу функції, сприяти регенерації та загоєнню дрібних пошкоджень, подразнень та знімати почервоніння.

ТОП-поради: як зволожити шкіру взимку зсередини

Догляд за шкірою в зимовий період передбачає не тільки використання косметичних засобів.

Можна допомогти шкірі зсередини.

  • Пити воду. Бажано теплу: вона засвоюється краще і сприятиме еластичності, тонусу шкіри, працюватиме як антистрес. Норма -5 склянок на день.
  • Менше шкідливих жирів, солодкої та надто солоної їжі. Вона сприяє запаленням та акне. Замість фастфудів і тортиків віддайте перевагу рибі, горіхам, мороженим ягодам, овочам, рослинним маслам, багатим омега-3 жирами та антиоксидантами.
  • Мультивітамінні та мінеральні комплекси – важлива підтримка для всього організму, щоб уникнути авітамінозу та зберегти шкіру свіжою та зволоженою.

Не кремом єдиним

Зимовий догляд за шкірою не варто обмежувати лише кремом. Маски – також відмінний спосіб наситити шкіру корисними мікроелементами, заспокоїти та зволожити. Можна приготувати маску самостійно. Наприклад, з яєчного білка: для жирної шкіри, і на основі жовтка – для сухого. Але при цьому потрібно бути впевненою в якості яєць. Тому дерматологи рекомендують користуватися готовими масками, що відповідатимуть вашому типу шкіри.

Головна відмінність сертифікованих косметичних масок у тому, що вони проходять перевірку на безпеку. А компоненти в них збалансовані та посилюють дію один одного.

Крім того, одна така маска може виконувати одразу кілька завдань. Наприклад, Acty mask від французького бренду Ламбре з квітами лотоса: захищає, живить, уповільнює процес старіння та утворення зморшок та знімає запалення. Підійде всім типам  шкіри, навіть чутливій. Відмінно підійдуть на зиму маски з екстрактом гранату та ікри на основі водорослей.

Як повинен змінюватися зимовий догляд за шкірою: важливі моменти

Догляд за обличчям взимку залишається незмінним: очищення, зволоження, харчування та захист. Але є свої нюанси.

  • Для вмивання краще використовувати воду кімнатної температури. Гаряча підсушуватиме шкіру, а холодна звужуватиме судини. Крім того, тепла вода або відвар із трав мають заспокійливу дію та знімають подразнення.
  • Догляд за шкірою взимку повинен бути дуже дбайливим, м'яким, щоб не пошкодити і без того вразливу в цей період шкіру. Замість агресивних скрабів - пілінги та очищаючі маски, що відлущують. Проводити чистку не частіше ніж раз на тиждень.
  • Як миючі засоби в зимовий догляд за шкірою - пінки та гелі на основі олій.
  • Для зняття макіяжу підійде тонік або міцелярна вода (останню потрібно змивати водою).
  • Засоби на спирту відкладіть до теплої пори року, щоб ще більше не пересушувати шкіру.
  • Після вмивання уникайте тертя, дбайливо промокайте обличчя м'яким рушником.
  • У приміщенні бажано використовувати зволожувачі повітря: опалювальні прилади та кондиціонери сушать повітря.

Догляд за жирною та комбінованою шкірою взимку. Топ рекомендацій

  1. Намагайтеся менше торкатися обличчя руками. Жирна шкіра і так схильна до запалень. Взимку чутливість шкіри посилюється, а ліпідний шар і так зазнає чималих навантажень через кліматичні особливості.
  2. Щоб запобігти лущенню, щодня наносьте зволожуючий крем. Добре, якщо зимовий крем для обличчя матиме багатий склад активних речовин: А, Е, С, В5, пантенол, олія виноградних кісточок, Ши та оливкова олія.
  3. Контрастне умивання краще відкласти до літа. Шкірі і так важко постійно перебудовуватись із теплого приміщення на холодне повітря зовні.

Догляд за сухою шкірою обличчя взимку: рекомендації косметологів

  1. Сироватки, тоніки та креми з вітаміном С допоможуть зберегти шкіру взимку. Аскорбінова кислота сприяє виробництву колагену, зміцнює судини, освітлює та захищає шкіру від агресивних факторів зовнішнього середовища.
  2. Користуйтесь захисним кремом із фільтрами SPF цілий рік. Наносьте крем із захистом від сонця не тільки на обличчя, а й на руки, шию, вуха.
  3. Зимовий крем для обличчя для сухої шкіри повинен насамперед містити вологоутримуючі компоненти рослинного походження. Такі як: олія Ши, каріте, оливкова, авокадо і т.д.
  4. Уникайте наявності парафіну, вазиліну, мінеральної олії. Під час роботи опалювальних приладів ці речовини, замість того, щоб накопичувати, витягуватимуть вологу з глибоких шарів дерми.
  5. Оберігайте шкіру губ. Тонка шкіра губ найбільше схильна до пересихання і розтріскування. Взимку заведіть звичку носити у сумочці гігієнічний бальзам. На ніч можна наносити на губи відновлюючу косметичну олію.
  6. Доглядати шкіру взимку зовсім не складно, але дуже важливо. Якщо дотримуватися простих порад, шкіра радуватиме вас своїм здоровим, доглянутим виглядом цілий рік.