Комерційні аромати випускають згідно моді. Селективні, нішеві - це авторські композиції, які створюють за канонами художнього твору. Як відрізнити нішевий парфум від люкса, і на що важливо звертати увагу при виборі таких парфумів? Відповіді на ці питання знають аромастилісти Lambre.
Як правильно обрати нішеву парфумерію
Вибір нішевої парфумерії - приємний ритуал. З чого почати?
1. Переконайтеся, що це дійсно нішеві парфуми. Нижче розповімо, які критерії допоможуть не помилитися.
2. Не робіть висновки по упаковці. Химерні, дорогі дизайнерські флакони характерні для люкса. Нішевий парфум тяжіє до стильної лаконічності, флакони зазвичай простої форми і прозорі, щоб не відволікати уваги від самого цінного - вмісту.
3. Послухайте аромат. У нішевих композиціях більше оригінальних нот і несподіваних поєднань. Приміряйте їх без поспіху, щоб знайти особистий чутливий код.
Як визначити, нішевий аромат чи ні?
Комерційний аромат не означає поганий, але тільки нішеві парфуми орієнтовані на елітарність. Щоб розібратися, який парфум перед вами, перевірте його по цьому чек-листу.
1. Ціна. Нішевий парфум не може коштувати дешево, як парфумерія з розряду мас-маркету. Чим цікавіше звучання, тим більше нот якісної сировини.
2. Прості флакони. Пляшечки фантазійних форм, інкрустація золотом і камінням - все це характерно для люкса. Ціна дизайнерського флакона включається в загальну вартість парфумів. Для нішевой парфумерії на першому місці аромат, упаковка проста і непомітна, покупець не переплачує за тару.
3. Відсутність реклами. Ви ніколи не побачите нішеві аромати на сторінках глянцевих журналів, телевізійних екранах і бігбордах. Їх не рекламують зірки. Завдання комерційного парфуму - заробити якомога більше. Виробники нішевих парфумів принципово не інвестують в маркетинг і не перекладають ці витрати на плечі покупців. Нішевий аромат приваблює не масу, а цінителів, нехай навіть одного зі ста.
4. Унікальне розкриття композиції. Брендовий парфум завжди звучить передбачувано, тому ми його і впізнаємо на інших. Нішеві парфуми по-різному розкриваються на шкірі. Наприклад, якщо розпорошити аромат-унісекс «101» від Lambre на зап'ястя 5-7 чоловік, почуємо кілька красивих версій з переливом відтінків.
При створенні комерційних ароматів бренди збирають та аналізують статистику, обирають модні шрифти на упаковці і придумують легенду, яка буде краще продавати. Так з'являються парфуми, покликані подобатися більшості покупців. Головна відмінність нішевих парфумів якраз у протилежному: вони не для всіх.
Склад нішевої парфумерії
Розвіємо кілька міфів про якість та властивості нішевих ароматів.
• Всі нішеві аромати дорогі, тому що в складі лише натуральні компоненти. Це не так. Парфумер, в розпорядженні якого тільки природні масла та есенції, буде обмежений у творчості. Зате завдяки синтезованим молекулам діапазон нот розширюється до нескінченності, і з'являються унікальні шедеври.
• Селективні парфуми неймовірно стійкі. Не завжди, багато що залежить від композиції. Іноді парфумери створюють складні структури, які розкриваються на шкірі годинами і радують яскравим шлейфом до кінця дня. Іноді обмежуються простим звучанням, що нагадує свіжість білосніжної до хрускоту сорочки. А ще багато чого залежить від пори року, вологості, властивостей шкіри та нанесення.
• Нішева парфумерія звучить дивно. Оригінально, незвично, унікально - так. Спочатку прислухаєшся і дивуєшся, потім закохуєшся і не розумієш, як можна «носити» щось інше. Це можуть бути парфуми з великою кількістю нот або моноаромати. Але навіть монопарфюми складаються з декількох інгредієнтів.
Стереотип про те, що нішеві парфуми по кишені одиницям, народився через порівняння з люксом. У нішевих парфумів складніші ноти і цікавіший аромат. Купуючи його, ви не переплачуєте за маркетингові хитрощі (дизайн флакона, легенда, реклама). Тому завжди можна вибрати нішеву парфумерію, яка випереджає люксову за красою звучання, але коштує практично стільки ж.
Нішеві аромати: як обрати для себе і в подарунок
Підказки, які допоможуть обрати нішеву парфумерію.
• Ноти або композиція? При замовленні парфуму онлайн звертайте увагу на початкові, «серцеві» та шлейфові ноти. Але краще оцінювати аромат в цілому - по тестерам.
• На вибір ароматів впливає настрій, тому парфумери називають їх «емоційними якорями». Робіть покупки в хорошому настрої.
• Тестируйте нішеві аромати на тільки на блоттері, але й на шкірі. Не поспішайте робити висновки за початковими нотами, прогуляйтеся з запахом - і зрозумієте, наскільки з ним комфортно.
• За одну дегустацію парфумери радять спробувати до 5 ароматів. Якщо їх більше 10, нюх притуплюється. Щоб «ніс» відпочив, не нюхайте кави, краще випийте ковток води.
• Підганяти розкриття аромату та розтирати його неприпустимо. Є кілька типів структур нішевих парфумів. Лінійні звучать однаково, і квапити їх немає сенсу. У пірамідальних від тертя проявляться спиртові ноти.
• Оцініть упаковку. У нішевих ароматів вона може бути невибагливою, але неодмінно якісною. Упаковка з щільного картону, целофан обережно скріплений, флакон надійно зафіксований в коробці.
Якщо через якийсь час з парфумом все-таки не вийшло ужитися, не поспішайте його викидати. Залиште флакон на далекій полиці і поверніться до нього через кілька місяців, сприйняття може кардинально змінитися. Враховуйте, що на звучання нішевого аромату впливає не стільки температура повітря, скільки вологість. Парфуми, які звучать дуже різко в спеку, часто приємно дивують в суху і сонячну погоду.
Завдання надскладне – обрати подарунок людині, у якої все є. Нішевий парфум стане відмінним рішенням. Такі парфуми рідкість, флакон із селективної колекції - це емоції, а вони залишаться надовго.
Вибір аромату вважається особистою темою. Але не бійтеся ризикнути, виручать універсальні аромати, які називають «політкоректними». Вони звучать нетривіально, але стримано, і, як правило, подобаються всім поціновувачам ексклюзиву.
Півстоліття тому купували єдиний аромат на все життя. Зараз обмежувати себе одним ароматом нудно. Можна сміливо обрати «той самий парфум» раз на кілька місяців і збирати особисту колекцію ароматного задоволення.