Якщо у вас часто виникають проблеми з вибором аромату, складно зрозуміти, в чому полягає відмінність туалетної води від парфумованої, виникають питання з вибором аромату і потім ще доводиться мізкувати над тим, кому ж «передарувати» флакон із невідповідним запахом, прочитайте цю статтю. У ній розповідаємо про ази парфумерної грамоти, щоб ваші покупки ароматів були тільки вдалими.
Що таке сила аромату
Навіть коли парфум елітний або з мас-маркету, він у будь-якому випадку буде містити спирт, воду та ароматичну композицію. У складі останнього компоненту можуть бути масла, натуральні екстракти і синтетичні речовини.
Чим вище рівень концентрації ароматичної композиції, тим довше звучатиме парфум. Саме це й називають силою аромату. Хоча бувають винятки, про які розкажемо нижче.
Найстійкіший і найконцентрованіший вид парфумерії - духи. Вони містять 20-22% ароматичних речовин, розчинених у спирті. Продаються у флаконах невеликого об‘єму, але коштують дорожче туалетної або парфумованої води. Це логічно: вистачає всього 1-2 крапель парфуму, щоб вас оточувала ароматна аура мінімум протягом 6 годин.
Але це не свідчить про те, що духи – найзручніший формат парфумерії. Завдяки фантастично яскравому звучанню вони вигідно підкреслять ваш образ під час вечірнього виходу або урочистої події. Проте парфумерний етикет не радить використовувати духи в офісі або спортзалі. У спеку, в громадських місцях, під час перельотів та інших подорожей з попутниками насичений парфум може перетворитися на зброю масового ураження.
Є багато випадків, коли парфумована або туалетна вода доповнювала образ набагато краще за духи.
Туалетна і парфумована вода: різниця
Розберемося, чим відрізняється туалетна вода від парфумованої.
1. Концентрацією ароматичних речовин. У парфумованій воді їх не більше 13%. У туалетній воді - до 11%.
2. Загальна тривалість звучання нот. Для парфуму виділяють три типи нот: верхні (найлегші), середні (насичені, характерні ноти «серця») та шлейф (подовжує стійкість аромату). У парфумованій воді переважають середні ноти, основа туалетної води - верхні, вони звучать довше, ніж інші.
3. Відсоток спирту, в якому розчиняється парфумерна композиція. У парфумованій воді зазвичай 90% -й спирт, а в туалетній 80%.
Стійкість парфумованої й туалетної води
Головна відмінність туалетної води від парфумованої полягає саме у стійкості:
• Парфумована вода - це аромат, який за насиченістю трохи поступається духам. Звучить до 5 годин, іноді й довше.
• Туалетна вода - це легка композиція, немов напівпрозора шифонова тканина. Звучить 2-3 години, після цього аромат можна оновити.
Зі стійкістю не все так просто. Вона залежить не тільки від типу аромату, але й від інших факторів, наприклад:
1) індивідуальних характеристик шкіри. На сухій шкірі ароматичні масла вбираються швидше, ніж на жирній. Ось чому одна і та ж туалетна або парфумована композиція може виявитися стійкою для вас, проте швидко випаровуватися на вашій подрузі;
2) характеру парфуму. Найдовше на шкірі тримаються шипрові й амброві композиції, а також аромати з нотами кедра, пачулі, ветіверу, ладану, ванілі та інших прянощів;
3) погоди. Під час холодної погоди не сподівайтеся на стійкість свіжих океанічних і цитрусових ароматів, через вітер і мороз вони майже не відчуваються. У спеку будь-який парфум випаровується швидше;
4) зберігання. Навіть найдорожчі парфумовані й туалетні води втратять свої властивості, якщо постійно залишати їх на сонці. Аромати люблять темні та прохолодні місця. Стандартний термін їх життя - 5 років з моменту відкриття флакона. Але це умовно. Якщо ви не використали улюблений аромат за цей час і зберігаєте його правильно, він прослужить вам набагато довше;
5) способи нанесення. Більшість розтирає парфум між пальцями й на шкірі. Це неправильно: так змінюється хімічний склад композиції, вона звучить по-іншому і тримається менше, ніж передбачалося. Ось чому будь-яка туалетна та парфумована вода для жінок з колекції Lambre має спрей. Розпилюйте аромат, тримаючи флакон на відстані 10-15 см. Нанесіть його на пульсуючі точки тіла: шию, згин ліктя, зап'ястя. Можна також нанести на гребінець і пройтися по вологому волоссю або «поділитися» ароматом із хутряним коміром - це продовжить його стійкість.
Якщо враховувати ці підказки, обирати, наносити й зберігати аромат правильно, парфумована вода буде триматися не гірше ніж парфуми, а туалетна - не менше за парфумовану.
Парфумована вода або туалетна: що краще
Ми вже поговорили про відмінності туалетної води від парфумованої, тепер з'ясуємо, що ж краще. Втім, слово «краще» тут не зовсім пасує: обидва аромати можуть бути фантастично цікавими, спокусливими і підвищувати рівень впевненості в собі. Питання в тому, який з них доречніше, це залежить від ваших цілей і ситуації.
• Парфумовану воду іноді називають «денними духами». Обирайте її, якщо плануєте носити аромат протягом дня, не шокуючи оточення різким шлейфом. В офіс, на ділову зустріч або навчання, побачення або похід по магазинах - це ідеальна альтернатива духам, підходить на всі випадки життя.
• Туалетна вода виручає, коли не хочеться яскравих запахів. Наприклад, в спеку, під час занять спортом або походу, для затишного домашнього образу. Вона звучить тихо, як ніжна мелодія в кафе, яка не заважає приємній розмові. Якщо захочете додати кілька крапель сексуальності або оновити аромат, туалетну воду завжди можна замінити парфумованою або духами, з тієї ж гами або з абсолютно іншим характером.
У номерній колекції Lambre ви знайдете духи та парфумовану воду для жінок з ідентичним звучанням. В асортименті інших брендів характер парфумованої й туалетної води з однаковою назвою може кардинально відрізнятися і змінювати звучання, наприклад, від свіжого пудрового до інтенсивно-солодкого. Враховуйте це при виборі. Якщо є можливість, починайте знайомство з пробників.
Обираючи аромат, ми обираємо настрій і вирішуємо, який імідж створити в очах оточення сьогодні. Наші смаки змінюються, а парфуми звучать по-різному в залежності від пори року. Тому рідко виходить обмежитися одним флаконом.
Нехай у вашій особистій колекції ароматів буде і парфумована, і туалетна вода. Чергуйте їх в залежності від ситуації, погоди й бажання, оточуйте себе приємними асоціаціями й отримуйте задоволення.