Косметологи та дерматологи вже переконали нас в тому, що зволоження - важливий етап щоденного догляду за шкірою. На полицях магазинів представлено безліч косметичних засобів, які обіцяють сяйво та зволоження після першого застосування. Але далеко не кожен крем справляється з цими функціями.

Які компоненти містять кращі зволожуючі креми для обличчя і як зробити правильний вибір в залежності від типу шкіри?

Топ-4 компонентів зволожуючих кремів для обличчя

Мета зволожуючого засобу - підвищити рівень вологи в клітинах. Однак притягнути рідину недостатньо, потрібно зберегти шкіру зволоженою протягом дня. Для цього формула повинна відновлювати захисні функції, скорочувати втрати вологи, підвищувати еластичність та пружність.

Тому хороший зволожуючий крем для обличчя містить компоненти чотирьох типів.

1. Зволожувачі: гіалуронова кислота, сечовина, гліцерин. Притягують вологу.
2. Ліпіди (жири), найчастіше це натуральні олії оливи, жожоба, абрикоса, виноградних кісточок й інші. «Запечатують» вологу в клітинах.
3. Емоленти: ланолін, цераміди, гліцериди. Пом'якшують сухі ділянки.
4.Плівкоутворювачі: колаген, алантоїн, сквалан, жирні кислоти. Допомагають клітинам утримати вологу.

Як обрати зволожуючий крем

Навіть якщо крем має «правильний» склад, це не означає, що він підійде на 100%. При виборі важливо враховувати тип шкіри, її запити, схильність до чутливості та пору року. Взимку зазвичай використовують щільні текстури, влітку в хід йдуть більш легкі креми та гелі.

Розповідаємо, на що ще звернути увагу, щоб обрати кращий зволожуючий крем для обличчя.

Зволожуючий крем для сухої шкіри

Для сухої шкіри характерні сухість та лущення. Щоб виправити ситуацію, потрібна потужна доза зволоження та відновлення захисного бар'єру.
Ефективний засіб для сухої шкіри - крем з високою концентрацією зволожувачів, наприклад, гіалуронової кислоти. Важливо, щоб вона була низькомолекулярного типу, як в кремі Ultra Hyaluronic Line, так засіб ефективніше проникає в глибокі шари.

Текстура зволожуючого крему для сухої шкіри повинна бути в міру насиченою та щільною: з жирними маслами і вітамінами. При цьому важливо, щоб засіб не блокував пори і не викликав подразнень.

Зволожуючий крем для проблемної шкіри і жирної шкіри

Власниці жирної шкіри обличчя нерідко забувають про зволоження. Ця помилка призводить до зневоднення, посилює виділення себума та підсилює блиск.

Жирна шкіра обличчя теж може бути зневодненою, тому вона потребує не тільки ретельного очищення, відлущування, а й регулярного зволоження. Кілька важливих вимог.

• Текстура зволожуючого крему для проблемної шкіри та жирної шкіри повинна бути легкою і добре вбиратися.

• Цинк, екстракти трав, саліцилова кислота, ніацин, фруктові кислоти в складі зволожуючого крему для жирної шкіри допоможуть скоротити вироблення себума.

• Для проблемної шкіри бажано шукати креми з заспокійливими та антибактеріальними речовинами. Добре справляються із запаленнями на проблемній шкірі екстракти календули, зеленого чаю і ромашки, ніацинамід і ретинол.

Щоб не провокувати нові запалення, важливо підібрати зволожуючий крем для проблемної шкіри, що не забиває пори. Бонусом стане ефект матування, таку дію має формула Evermatting Line.

Зволожуючий крем для комбінованої шкіри

Догляд за комбінованою шкірою передбачає зволоження, відновлення та матування.

• Можна підібрати один засіб для комбінованої шкіри або використовувати два: зволожуючий крем для комбінованої шкіри - на жирні ділянки, засіб для нормальної або сухої - на інші зони.

• Для зволоження комбінованої зневодненої шкіри обличчя обирайте крем полегшеної текстури.

• Ідеально, якщо засіб з дозатором або в комплекті є лопатка. Чим частіше торкаємося крему руками, тим вище ризик «поділитися» бактеріями.

У складі засобу для комбінованої шкіри не обійтися без себорегулюючих, протизапальних і звужуючих пори компонентів, наприклад, олеанолової кислоти.

Зволожуючий крем для чутливої ​​шкіри

Догляд за чутливою шкірою обличчя - непросте завдання. Підказки:

• в складі зволожуючого крему для чутливої ​​шкіри не повинно бути агресивних штучних компонентів, ефірних олій, ароматизаторів і барвників;

• при чутливій шкірі обличчя не слід часто користуватися засобами з фруктовими кислотами;

• якщо є схильність до куперозу, обирайте формули, які знімають почервоніння та зміцнюють тендітні судини, наприклад, Lambre Anti Redness.

Щоб обрати ефективний зволожуючий крем, звертайте увагу на склад і враховуйте тип шкіри. Якщо купили новинку, проведіть тест на згині ліктя та перевірте, чи не викликає засіб алергію або подразнення.