Кожен раз, складаючи власний комплекс доглядових засобів, жінки опиняються перед вибором: який краще - зволожуючий чи живильний крем для обличчя?

Чи є відмінності? Що важливіше для повноцінного догляду за шкірою – ndash; харчування чи зволоження? Наші поради допоможуть розібратися.

Чим відрізняються зволожуючий та живильний крем?

Обидва види кремів дуже важливі для повноцінного догляду за обличчям. У чому ж різниця між зволожуючим та поживним кремом, чи все це вигадки маркетологів? Звичайно, відмінності є. Як можна судити з назв, головна відмінність у тому, що у зволожуючому кремі більше вологи, і він відповідає за гідробаланс. А в основі живильного, окрім води, є ще й жири.

Це зовсім не означає, що володарки жирної або проблемної шкіри повинні обмежитися тільки зволоженням, а ті, у кого суха шкіра, вибрати тільки харчування. Для кожного типу шкіри, навіть жирної, є свій живильний крем. А зволожуючий просто необхідний всім типам шкіри.

Чим відрізняється зволожуючий крем від живильного?

  • Текстура: зволожуючий, більш рідкий, текучий, поживний відрізняється щільнішою текстурою.
  • Склад: у поживному переважають олії, поживні речовини, вітаміни, у зволожуючому на першому місці повинні бути такі вологоутримуючі компоненти, як гіалуронова кислота, сквален, ланолін, гліцерин.
  • Властивості: зволожуючий крем притягує та утримує вологу, транспортує активні речовини у глибину дерми, підтримує гідроліпідну мантію епідермісу. Поживний захищає від сухості, лущення та несприятливого впливу навколишнього середовища, підвищує м'якість, еластичність, розгладжує зморшки, уповільнює фотостаріння шкіри.

Поживний або зволожуючий крем для обличчя: міфи про креми

  1. Взимку шкірі менше потрібне зволоження. Достатньо використовувати тільки живильний крем — неправда. У цей час шкіра стрімко втрачає вологу через перепади температури на вулиці та в приміщенні. І тому потребує не тільки живлення та захисту, але й зволоження.
  2. Шкіра не встигає перебудовуватися на холодну пору року, і чим жирніший крем, тим краще — неправда. Біоритми нашого організму на генетичному рівні «научені» пристосовуватися до змін клімату та вологості. Головне – підтримувати здорові судини. Для цього дерматологи рекомендують проводити кріопроцедури: контрастний душ, умивання кубиками льоду. А крем має відповідати вашому типу шкіри. Занадто масляний крем буде створювати блискучу малоестетичну плівку на шкірі, схильні до жирності. А матуючий підсушуватиме і без того зневоднену шкіру.
  3. Взимку косметичні засоби потрібно підбирати для шкіри на тон "сухіше" – правда. Для жирної та проблемної шкіри краще вибрати живильний або зволожуючий крем для обличчя для комбінованої шкіри. Якщо шкіра комбінована, підійде крем для нормальної шкіри. Якщо нормальний тип – як для сухої шкіри.
  4. Влітку можна користуватися лише легким зволожуючим кремом або відмовитися від крему зовсім. Шкіра і так у цей час виділяє багато себуму і не потребує харчування — неправда. У спекотному кліматі шкіра також потребує харчування. Щоправда, за текстурою та складом крем дійсно має бути легшим. Вибираючи крем для жирної шкіри, стежте, щоб у складі крему не було мінеральних олій. Цей продукт нафтопереробки забиває пори та викликає запалення. Краще, якщо у складі крему є оливкова олія, жожоба, ши, авокадо, а також вітаміни групи В, Е, F та рослинні екстракти з антибактеріальними властивостями. Наприклад, ромашки, календули, чайного дерева. Як у кремі OLIVE OIL DAY CREAM Lambre.
  5. Поживний крем – важкий та жирний: неправда. Слово «живильний» помилково асоціюють лише з оліями. Насправді, ½ такий крем може складатися з водної основи, а його склад можуть входити гіалуронова кислота та інші корисні речовини для глибокого насичення дерми. Приклад – нічний крем ULTRA HYALURONIC LINE французького бренду Ламбре. А також екстракти лаванди, перлів, бурих водоростей, стовбурових клітин рису, муцин равликів і т.д.

Зволожуючий і живильний крем для обличчя: особливості

Досі існують розбіжності, у чому різниця між зволожуючим і поживним кремом, та чи істотна вона.

Зволожуючий крем

  • Насичує вологою, сприяє пружності, робить шкіру сяючою.
  • Підходить всім типам шкіри в будь-якому віці. Особливо для вікової шкіри.
  • Незамінний після сонячних ванн та солярію – допомагає відновити гідробаланс клітин шкіри.

Поживний крем

  • Насичує шкіру корисними речовинами, гальмує процеси старіння, попереджає стягнутість, лущення, сухість шкіри.
  • Забезпечує відновлення після впливу низьких або високих температур (мороз, сауна, пляж).
  • Справляється з тьмяністю та нерівномірним тоном шкіри. Незамінний для сухої, чутливої та комбінованої шкіри.

Навіть володаркам молодої здорової шкіри косметологи радять чергувати обидва види кремів. Різниця може бути тільки в текстурі та часі використання. У теплу пору року як денний крем використовувати зволожуючий, а для нічного відновлення – ndash; креми із поживним складом. Взимку чергувати обидва види як денний і нічний догляд.

Або цілком можливо підібрати два в одному: одночасно і живильний, і зволожуючий крем для обличчя, як Lambre Vitamin Care. Крем містить все, що потрібно для щоденного догляду: біотин, олії, вітаміни А, D-пантенол, E, F. Зволожує, живить, відновлює, захищає від запалень та дрібних зморшок.

По суті, не настільки суттєво, ніж відрізняється зволожуючий крем від живильного. Кожен із видів кремів справляється зі своїми завданнями. Живлення та зволоження шкіри обличчя однаково важливі. І краще, щоб на туалетному столику були і зволожуючий, і живильний крем.

Актуальна порада: вибирайте креми з натуральним складом під потреби шкіри та вікові особливості - і шкіра обов'язково порадує своїм відображенням у дзеркалі.