Обрати ідеальну помаду - справжній квест. Вона може виявитися занадто яскравою або блідою, сушити губи, скочуватися або розпливатися за контур. У цій статті ми зібрали підказки, які вбережуть від помилок.

Як обрати помаду: якість та форма

Дівчата рідко читають дрібний шрифт на упаковці - й марно. Якісна помада захищає та зволожує губи, неякісна шкодить не тільки шкірі, але й зубній емалі.

Як оцінити склад помади?

• Корисні натуральні компоненти: віск (карнаубський, канделільский), ланолін, сафлорова олія, вітаміни, рослинні екстракти.

• Небажані інгредієнти: парафін, мінеральні масла, синтетичний віск. Вони провокують алергію та руйнують зубну емаль.

Що стосується форми, гарною або не дуже немає, обирайте зручну.

• Тверда помада для губ залишається класикою. Її комфортно носити з собою, поміститься навіть в мініатюрний клатч. Відрізняється високим вмістом воску, тому доглядає за губами.

• Рідка помада, блиск для губ. Для тих, хто любить ніжні текстури, найчастіше їх наносять аплікатором.

• Помада-олівець. Зазвичай це м'які текстури з ледь помітним шиммером, виглядають красиво навіть без контуру.

• Палітра. Підійде професійним візажистам і для домашнього використання. Можна обмежитися палеткою тестерів, щоб не замовляти набір помад. Такий варіант є і в колекції Lambre

У виборі губної помади дрібниць немає, тому звертайте увагу ще й на фініш. Він може бути:

• атласним, легкий блиск під будь-який образ;
• глянцевим, немов зверху нанесли блиск, ефект вологих губ візуально збільшує їх;
• матовим, відтінок помади в стіку завжди відповідає тому, що побачите на губах;
• сатиновим, схожий на матовий, але з ледь помітним перламутром;
• прозорим, з незначним вмістом пігменту.

Якісна помада для губ зволожує та живить. Якщо вона ще й суперстійка, макіяж протримається до кінця дня, але не поспішайте захоплюватися такою косметикою, вона сушить шкіру.
 


Як підібрати помаду за типом кольору - пам'ятаємо про відтінок шкіри

Напевно ви читали поради про те, як підібрати відтінок помади під колір очей, волосся та одягу. Все це прекрасно, але головне правило - тон помади не повинен конфліктувати з підтоном шкіри, який не змінюється протягом життя.

Один з простих методів визначення підтона - подивитися на відтінок вен, які проступають крізь шкіру зап'ястя. Якщо вони з синявою, підтон холодний, якщо зелені - теплий. Користуючись ціми знаннями, обираємо колір помади:

• власницям шкіри холодного підтона можна сміливо купувати губну помаду з синюватою ноткою. Наприклад, сливову, кольору фуксії, ожини. Уникайте теплого червоного та відтінків з вкрапленням помаранчевого, враховуючи кораловий та ніжний або насичений персиковий.

• Зі шкірою теплого відтінку красиво поєднується помада з золотистими шиммерними частинками.

Як підібрати помаду за типом зовнішності: до очей і кольору волосся

Правил немає, є класичні поєднання, ось деякі з них.

• Карі очі вдало відтіняють помади червоних, коричневих, бордових, фіолетових відтінків. Придивіться і до ніжно-рожевих.

• Зелені очі виглядають виразно в поєднанні з рубіновим і теракотовим кольором помади.

• Блакитнооким дівчатам пасують майже всі відтінки рожевого, від напівпрозорого до темного. Ефектний та жіночний образ вийде в поєднанні з червоною губною помадою.

• Глибину сірих очей підкреслять сливові відтінки та нюдові помади.

Як обрати колір помади під відтінок волосся?

• В косметичку брюнеток так і просяться рубінові, червоні, винні помади.

• Щоб підібрати відтінок помади для блондинки, враховуйте підтон волосся. Локонам платинового відтінку підійдуть холодні рожеві кольори. Теплому медовому блонду - персикові, червоні помади, а також рожеві з золотистими нотками.

• Русяве волосся виглядає стримано, акцент на губах освіжить макіяж. Ваш вибір - червона, рожева, винна помада. Для повсякденного способу безпрограшним варіантом стануть нюдові відтінки.

• Руде волосся завжди з теплим підтоном і «дружить» з елегантними та не дуже яскравими рожевими, персиковими, помаранчевими, пастельними тонами різних текстур. Для вечірнього образу прибережіть в косметичці бордовий відтінок помади.

Як підібрати колір помади в залежності від віку

Макіяж стає нудним без експериментів, але є один нюанс: з віком об'єм губ зменшується. Як правильно підібрати помаду, щоб виглядати стильно, але не старше за свої роки? Ділимося лайфхаками візажистів.

• Молодим дівчатам підходять ніжні відтінки та напівпрозорі текстури, на вихід можна «приміряти» насичені і яскраві матові помади. Після 30 років доповніть палітру елегантними бежевими, коричневими, червоними відтінками.

• Щоб не підкреслювати зморшки після 40 років, краще підібрати помаду для губ з витонченим сатиновим фінішем або ефектом вологого блиску. При нагоді стануть універсальні нюдові тони та відтінки пильної троянди, вони пасують всім. Обережніше з насиченими бордовими та сливовими тонами, якщо під очима є синява, вони візуально посилять її.

• Після 50 років матові текстури поступово поступаються класичному глянцю. Обирайте помади зі зволожуючими компонентами, але не дуже світлих відтінків. У міру яскраві кольори в поєднанні з контурним олівцем допоможуть зробити губи більш пухкими.

Чим тепліше тон помади, тим менше вона нейтралізує жовтизну зубів. Зате холодні відтінки на губах підкреслюють білосніжну посмішку. «Відбілюючими» кольорами вважаються варіанти з блакитним підтоном: фуксія, сливова, малинова, світло-рожева. До групи ризику потрапляють цегляні, теракотові, коралові, світло-бежеві помади будь-якої текстури.

Як обрати колір помади для корекції форми губ

Правильно підібрана помада в справних руках творить чудеса. Хочете додати губам об'єму або приховати припухлість? Легко!

• Текстури з перламутром і блиском візуально збільшують губи. Щоб підсилити ефект, використовуйте олівець тон в тон з помадою, але злегка виходьте за природний контур.

• Насичена матова помада щільної текстури підійде пухким губам, а ось тонким без використання контурного олівця - ні.

• Якщо губам не вистачає об'єму, експериментуйте не тільки з відтінками, але й з технікою нанесення. Спробуйте ефект омбре: світла помада та розтушований темний контур або глянсовий блиск з матовим олівцем.

• Виправити асиметрію найпростіше помадою з насиченим пігментом, наносити її краще пензлем.

Як підібрати матову помаду

Матова помада досі в тренді, але багатьом вона здається занадто примхливою. Розвіюємо міфи.

1. Сушить губи. Це залежить тільки від складу. Обирайте косметику з підвищеним вмістом масел, вітамінів і натуральних пом'якшуючих компонентів. Рідка матова помада Lambre Soft Matt Longwear містить бджолиний віск, має комфортну кремову текстуру та не створює відчуття сухості на губах.

2. Підкреслює лущення. Просто така текстура не має блиску, який візуально приховує сухість. Щоб згладити тріщинки та нерівності, час від часу масажуйте губи м'яким скрабом з меленої кави. Будь-яка матова помада ляже краще.

3. Зменшує губи. Таку здатність мають всі темні відтінки, рішення просте: обирайте світлу матову помаду.

4. Занадто щільне покриття. Матова текстура дійсно густа в порівнянні з блиском, але якісна помада для губ не буде тріскатися.

Обираючи колір помади матовою текстури, згадайте наші підказки про підтон шкіри. Щоб приглушити відтінок, змішайте його з консилером. Рідка матова помада для губ може замінити основу під «смокі», просто нанесіть її на повіки, розтушуйте, зверху покрийте тінями для очей або глітером. Трендовий образ готовий!

Щоб підібрати помаду для губ і не розчаруватися, вирушайте в магазин днем. Штучне світло спотворює відтінок. Якщо є можливість, використовуйте тестери, це полегшить завдання. На зовнішню сторону руки губну помаду наносять для визначення підтона, але оцінювати реальний колір і текстуру найкраще на подушечці пальця.