Дуже часто цим нехтують, вважаючи не надто важливою формальністю. І даремно. Чистка обличчя – дуже важливий етап догляду, від якого залежить ефективність усіх подальших процедур і якість макіяжу. Більше того, чистка обличчя просто необхідна для підтримки здоров’я і молодості шкіри. Чому ж очищення шкіри обличчя відіграє ключову роль і не поступається у значущості зволоженню і захисту? Як можна ефективно почистити обличчя в домашніх умовах? Будемо розбиратися.
Як правильно очищувати шкіру обличчя поетапно, і чому вмивання водою недостатньо
Наша шкіра – складний орган, який складається з кількох шарів. Засвоєння більшості корисних речовин, вироблення колагену, еластину, необхідних для тонусу шкіри,відбуваються в її глибоких прошарках. А ось проникати всі поживні, зволожуючі та інші компоненти, що містяться в тоніках, сироватках і кремах, можуть лише через її верхній прошарок. Чим чистіші пори, чим тонший шар відмерлих мікрочастинок, тим ефективніше працює доглядова косметика. Так вважають косметологи. Ось чому важливо регулярно чистити пори, а всі процедури омолодження обличчя починаються саме з етапу його очищення.
Процедура очищення шкіри обличчя в домашніх умовах допоможе зберегти молодість, здоров’я і красу, запобігти розвитку запальних процесів і передчасному старінню.
Важливо виконувати ритуал очищення щодня. Шкіра обов’язково віддячить вам за цей подарунок.
Як часто чистити шкіру обличчя?
На думку дерматологів, чистити шкіру обличчя потрібно щодня вранці і ввечері. Часточки бруду, пилу, шкідливі мікроорганізми осідають на шкіру протягом всього дня. Крім того, шкіра в постійному режимі виділяє підшкірний жир і піт. Якщо нехтувати регулярним очищенням шкіри, отримаємо запалення, висипи, подразнення, ранні зморшки тощо.
Вночі, поки ми спимо, наша шкіра продовжує активно працювати. Саме в нічний час шкірний покрив активно виводить токсини з нашого організму. До того ж, в темний час доби шкіра активно регенерується, відлущує відмерлі клітинки і виробляє нові, здорові.
Як почистити шкіру обличчя в домашніх умовах
Для ефективного вмивання ввечері перед сном і вранці після пробудження рівномірно розподіліть улюблений миючий засіб для вмивання на шкірі. Масуйте легкими рухами протягом 40 секунд. Зніміть засіб вологим рушником чи змийте водою кімнатної температури. При цьому запобігайте розтягуванню чи надто інтенсивному розтиранню, щоб не травмувати шкіру.
Для очищення обирайте засіб з натуральними складниками – для кращого засвоєння і проникнення в глибокі прошарки шкіри. Уважно читайте склад: шукайте рослинні олії, екстракти, мінерали, колаген, гіалуронову кислоту, вітаміни А, Е, D, F, групи B. Підбирайте для очищення шкіри обличчя доглядові засоби під ваш тип шкіри.
- Для жирної шкіри найбільш ефективними будуть засоби з деревним вугіллям і екстрактом чайного дерева. Такі натуральні компоненти допоможуть привести в норму гідро-ліпідний статус шкіри, надати їй матовості, прибрати жирний блиск, а також будуть боротися зі збудниками запальних процесів.
- Нормальній шкірі підійдуть засоби з тонізуючим та зволожуючим ефектом. З екстрактом зеленого чаю, лаванди чи троянди.
- Чутлива шкіра негативно реагує на подразнення. Тому для вмивання підійдуть заспокійливі засоби з екстрактами алое, грейпфруту, гамамелісу, ромашки, м’яти. Для підтримки кислотно-лужного балансу рівень рН засобу має бути 5,5.
- Сухій шкірі підійдуть зволожуючі засоби для вмивання без мила та сульфатів: гідрофільна олія, пінка чи гель.
- Дуже часто шкіра буває змішаного типу: жирна на носі чи лобі і суха чи нормальна - на щоках. У такому випадку підійдуть засоби, які добре очищують пори і при цьому не порушують ліпідний шар. Добре, якщо у складі «вмивалки» будуть олії лаванди, грейпфрута, зеленого чаю, а також вугілля.
Як зробити глибоку чистку обличчя в домашніх умовах?
Раз на тиждень косметологи радять проводити глибоку чистку шкіри з використанням ексфоліантів: очищаючі маски, скраби, гелі, пілінги з ензимами і на основі кислот.
Першими у черзі на регулярне глибоке очищення обличчя претендують власниці проблемної, а також тьмяної, в’ялої, вікової шкіри. Нерівний тон, набряки, розширені пори, висипи, поява лущення, зріла шкіра також є показанням для проведення глибокого очищення шкіри.
Глибока чистка дає можливість ефективно позбутись ороговілого прошарку. А отже корисні речовини будуть глибше потрапляти у шкіру і насичувати її. Уважно читайте на упаковці рекомендації виробника і вказівки до застосування. Засоби для глибокого чищення шкіри, так само як і будь-які інші доглядові засоби, відрізняються за складом і періодичністю застосування за типами шкіри.
- Для очищення сухої і чутливої шкіри краще не використовувати скраби чи скатки, щоб не травмувати й без того ніжну, вразливу шкіру. Чудово підійдуть маски на основі фруктових кислот, ензимний, молочний, гліколевий, ферментний пілінги, які м’яко розчиняють відмерлі часточки, роблять шкіру свіжою, гладенькою, попереджують появу зморщок і роблять менш помітними заломи.
- Жирній і проблемній шкірі показані пілінги, скатки і скраби для відлущення, розчинення забруднення, очищення пор з протизапальним ефектом. З цією задачею впораються засоби на основі фруктових кісточок, з полімерними гранулами, олією евкаліпту, екстрактами гранату, папайї, саліциловою і фруктовими кислотами.
- Нормальній та комбінованій шкірі підійдуть засоби з мигдалевою кислотою, які допоможуть прибрати жирний блиск, розгладити дрібні зморшки, попередять запалення.
Є також універсальні засоби, які підійдуть усім типам шкіри. Наприклад, відлущуючий, очищуючий гель з AHA-кислотами від Ламбре допоможе запустити процеси регенерації, посилить продукування колагену, підвищить щільність, еластичність і тонус шкіри.
Регулярна чистка обличчя допомагає значно уповільнити старіння шкіри, зберегти і навіть повернути їй молодість, доглянутий, свіжий вигляд.
Як очистити пори на носі?
Ніс – напевне, найбільш помітна частина нашому обличчі і потребує до себе особливої уваги в прямому і переносному сенсу. Чорні цятки, дрібні капіляри, прищі нібито облюбували цю частину обличчя і мають здатність з’являтися у найбільш невдалий момент.
Серед основних причин появи чорних цяток на носі:
- гормональні – в основному, у жінок і у підлітковому віці;
- посилена робота потових залоз, викликана фізичними навантаженнями і станом здоров’я;
- комедогенна косметика, що забиває пори;
- нерегулярна гігієна;
- зловживання очищуючими процедурами: милом, скрабами, пілінгами, у результаті чого порушується гідро-ліпідний бар’єр;
- часті стреси і надмірні переживання;
- зловживання легкими вуглеводами – солодощами, випічкою, фастфудом.
Щоб запобігти неприємним сюрпризам, існує ряд салонних процедур догляду, але цілком ефективно можна почистити пори і в домашніх умовах.
Як же часто потрібно очищувати пори, щоб не перестаратися?
Якщо дотримуватись правил гігієни і харчового режиму щодня, чистку пор на носі, на думку дерматологів, достатньо проводити 1-2 рази на місяць. А замість «народних експериментів» на основі соди, які травмують шкірний покрив, краще використовувати спеціалізовані засоби для ексфоліації епідермісу.
Такі як Face Skrab Diamonds Lambre з діамантовим пилом для відлущення ороговілих часточок і висвітлення, очищення шкіри обличчя, які впораються з завданням м’яко і професійно навіть дома.
Стійкий результат принесе також чистка пор на носі за допомогою гідрогелевої маски з вугіллям Acty Mask. При регулярному застосуванні маска допоможе позбутися неестетичних чорних цяток.
В Україні ця домашня процедура вельми популярна, зокрема її оцінили і мешканки Києва.
Етапи очищення обличчя: секрети фахівців
Ми вже з’ясували, що чистка обличчя – регулярний ритуал, а вмивання звичайним туалетним милом негативно впливає на стан шкіри, і краще замінити його на м’які очищуючі засоби за типом шкіри. Винятком може бути хіба що натуральне мило, які виготовлюють без олужнення.
Як очищувати обличчя щодня, можна прочитати вище. Головне - дотримуватись процедури регулярно щодня. Це так само важливо, як чистити зуби, дотримуватись гігієни тіла і питного режиму.
Після вмивання бажано нанести тонік, щоб відновити захисний бар’єр. Як правило, солідні косметичні бренди пропонують зручні набори для очищення шкіри. Наприклад, гель для зняття макіяжу + тонік Pure Therapy французького бренду Lambre, які м’яко знімуть забруднення і ороговілий шар епідермісу (ексфоліація), не пошкодивши при цьому ліпідний бар’єр.
- Умиватися, як і пити, краще фільтровану, кип’ячену або ж мінеральну воду.
- Очищення і відлущення – це різні процедури. Першу слід проводити щодня вранці і ввечері. А глибоке очищення шкіри – відлущення – можна проводити не частіше одного разу на тиждень, щоб не порушувати природній бар’єр, не провокувати алергійних реакцій і куперозу.
- Будь-який очищуючий засіб, навіть міцелярну воду, слід змивати. У складі навіть найбільш м’яких засобів для очищення шкіри містяться активні компоненти, які при регулярному використанні можуть накопичуватися і викликати подразнення.
- Очистити шкіру обличчя якісно можна і в домашніх умовах. Головне – користуватися для цього сертифікованими, перевіреними засобами від відомих брендів, які бережуть свою репутацію. І дотримуватися при цьому рекомендацій на упаковці, щоб не нашкодити.
І нехай відображення у дзеркалі вас радує і надихає.