Догляд за обличчям - система зі змінними. Є обов'язкові кроки, про які розповімо нижче. Але очищаючі засоби, креми, маски та сироватки кожна з нас обирає сама. Важливо, щоб вони відповідали типу шкіри, а також вимогам до складу та якості.
Ключові правила догляду - регулярність та позитивний настрій. Перетворіть щоденний догляд за шкірою обличчя в приємну звичку, інвестиції в красу і внутрішню гармонію завжди себе виправдовують.
Догляд за шкірою обличчя: етапи
Догляд за обличчям в домашніх умовах складається з чотирьох основних етапів: очищення, тонізація, нанесення кремів і сироваток, додатковий догляд. Ці кроки обов'язково повторювати вранці та ввечері. Вибір косметики залежить від запитів шкіри та пори року.
Розглянемо правила догляду докладніше.
1. Без очищення догляд за обличчям не має сенсу. Піт, бруд, відмерлі клітини, себум і залишки макіяжу осідають на шкірі липким шаром, забивають пори, не дозволяючи косметиці вбратися. Тому завжди починаємо з очищення.
2. Тонізація - етап, який багато хто пропускає. Тим самим позбавляючи шкіру можливості швидко відновити рН після зняття макіяжу та вмивання.
3. Базовий догляд за типом шкіри з нанесенням кремів спрямований на зволоження, живлення та відновлення. Сироватки допомагають впоратися з проблемами точково.
4. Маски дають шкірі потужний заряд енергії, зволоження, омолодження. Якщо не використовуєте денний крем з SPF-фільтрами, складовою додаткового догляду за обличчям стане захист від сонця і передчасного старіння за допомогою санскріну.
Як доглядати за обличчям в домашніх умовах: вранці та ввечері
Поширена помилка - приділяти час догляду за обличчям тільки ввечері, а вранці одразу приступати до макіяжу. Пояснюємо, як піклуватися про шкіру в різний час доби.
Вранці:
1. Очищаємо. Поки ми спимо, шкіра активно відновлюється і виробляє себум. Крім того, на ній осідають залишки нічного крему, їх обов'язково потрібно прибрати.
2. Тонізуємо, щоб відновити рН і підготувати обличчя до нанесення косметики.
3. Базовий догляд. Сироватку наносимо першою. Даємо їй кілька хвилин вбратися і переходимо до нанесення денного крему. Не забувайте про крем для делікатної зони навколо очей.
4. Найчастіше денні креми містять сонцезахисні фільтри, зазвичай SPF 15. Якщо ваш крем саме такий, пропускайте четвертий крок, якщо ні - нанесіть санскрін.
Ввечері:
1. Очищаємо. В кінці дня важливо змити не тільки піт і бруд, але й декоративну косметику, без засобу для демакіяжу не обійтися. Глибоке очищення - скраб або пілінг. Жирній шкірі він потрібен 2 рази на тиждень, нормальній - раз на тиждень, сухій та чутливій - раз на 2 тижні.
2. Тонізуємо, завершуючи очищення.
3. Якщо сьогодні день маски, а їх бажано наносити 1-2 рази на тиждень, приступайте до цього етапу. Очищена шкіра охоче вбере концентрат корисних речовин. Якщо маски немає, відразу переходимо до крему, це повинен бути догляд за типом вашої шкіри.
4. Сироватка, потім креми, нічний і навколо очей, використовувати саме в такій послідовності.
Щоб щоденний догляд за шкірою обличчя був ефективним, не пропускайте ранкову та вечірню б'юті-рутину. Це займе не більше 15 хвилин, з нанесенням маски трохи довше, зате результат порадує.
Якісний догляд за шкірою обличчя: як обирати очищуючі засоби й тонік
Всупереч поширеній думці, вмивання водою не очищає. Мило теж не підходить, воно змінює природний злегка підкислений рН у бік лужного. Це послаблює захисні функції шкіри та руйнує ліпіди, що її захищають. В результаті отримуємо сухість, ранні зморшки та чутливість.
Для очищення обирайте засоби, які
• діють дбайливо, з натуральними компонентами та без агресивних ПАР;
• підходять за типом і станом шкіри;
• не містять алергенів, особливо якщо ваша шкіра чутлива.
Види очищаючої косметики.
• Гелі для вмивання. Ідеально підійдуть нормальній та комбінованій шкірі. Кілька крапель засобу розподіляють масажними рухами і змивають водою кімнатної температури, занадто гаряча або холодна може викликати подразнення.
• Молочко. Для дуже сухої, чутливої та зрілої шкіри краще обирати ніжне молочко, наприклад, Lambre Pearl Line з екстрактом перлів, Д-пантенолом і вітамінним комплексом або зволожуючою оливковою олією з серії Olive Oil Line. Засіб наносять на ватний диск і протирають обличчя за масажними лініями. Змивати не потрібно.
• Універсальний засіб для зняття макіяжу - міцелярна вода. Вона спрощує догляд за обличчям в домашніх умовах, дбайливо видаляє макіяж та інші забруднення, після чого можна переходити до тонізації.
• Скраби та пілінги. Скраби відлущують мертві та огрубілі клітини механічним шляхом, за рахунок абразивних частинок. Пілінги проникають глибше, розчиняють зв'язок між клітинами завдяки активним компонентам (зазвичай це АНА-кислоти) і допомагають шкірі оновлюватися.
При виборі косметики для тонізації рекомендуємо відмовитися від складів зі спиртом. Власницям жирної та проблемної шкіри здається, що спиртові тоніки охолоджують і швидко видаляють себум. Але разом з
цим вони змивають і натуральні ліпіди. Шкіра починає активно виробляти нові, проблема жирного блиску і запалень посилюється.
Тонізація - повноцінний етап догляду за обличчям, який небажано пропускати. Наприклад, тонік для жирної та проблемної шкіри TTO з нашої колекції заспокоює, знімає подразнення, допомагає звузити пори. Замість спирту використовуємо натуральні антибактеріальні компоненти: олія чайного дерева, концентрат Ac.net, екстракти ехінацеї пурпурової та ромашки. У цій же серії є гель.
Креми і сироватки: обираємо догляд за типом шкіри
Косметика для базового догляду (креми та сироватки) має кілька функцій.
• Зволожує. Не тільки збільшує концентрацію вологи в клітинах, але ще й допомагає шкірі утримувати її.
• Живить, заповнюючи дефіцит вітамінів та інших цінних речовин.
• Відновлює, це головне завдання нічних формул.
• Омолоджує. Засоби з антивіковою дією стимулюють вироблення колагену та еластину, підвищують пружність, розгладжують зморшки.
Комплексний догляд за шкірою обличчя - не просто очищення та крем. Візьміть ще й сироватку, з її допомогою простіше вирішувати певні проблеми. Концентрований продукт може освітлити пігментні плями, передати потужний імпульс омолодження завдяки високому вмісту антиоксидантів, уповільнити старіння. Сироватку наносять на очищену шкіру обличчя і шиї вранці та ввечері.
Як обирати креми та сироватки.
• При покупці крему обирайте догляд за типом шкіри. В нашій колекції знайдете серії кремів, які розробляли спеціально для власниць сухої, жирної та зрілої шкіри.
• Обираючи сироватку, орієнтуйтеся не на тип, а на потреби шкіри. В описі кожної сироватки Lambre вказана її основна функція: активне відновлення, ліфтинг-ефект, зволоження, розгладження зморшок.
У чому різниця між денним і нічним кремами і чи можна обійтися одним?
Формули денного і нічного кремів відрізняються.
• Вдень шкіра потребує не тільки зволоження, але ще й захисту від сонця і агресивних факторів зовнішнього середовища. Тому більшість денних кремів із нашої колекції містять SPF-фільтри, які оберігають від сонячного випромінювання і фотостаріння. Крем ANTI-Pollution додатково захищає від урбаністичного старіння: смогу, тютюнового диму, пилу, важких металів, пересушеного кондиціонером повітря.
• Нічний крем працює в темний час доби, коли процеси відновлення шкіри прискорюються. Йому не потрібно захищати і можна сконцентруватися на відновленні клітин, харчуванні, поліпшенні рельєфу, міцності, пружності.
Правила догляду за шкірою за допомогою масок
Очищення, тонізація, сироватка і крем - відмінний набір для комплексного догляду за шкірою обличчя. Посилити його можна масками. Це експрес-процедура, яка допоможе буквально за 15 хвилин освіжити обличчя, наприклад, напередодні важливого заходу.
Обирайте формат маски, який вам підходить.
• Порошкові (альгінатні) доведеться розводити водою, це не дуже зручно.
• Для догляду за обличчям в домашніх умовах комфортно використовувати гелеві та кремоподібні.
• Тканинні маски зручно брати в подорожі.
• Інноваційний формат - гідрогелеві маски, вони є в нашій колекції. Виготовлені з застосуванням технології DermoScience Cryo Effect для потужного ефекту, містять натуральні компоненти: екстракти чорної ікри, атлантичних водоростей, квіток лотоса, гіалуронову кислоту та інше.
Маски можна використовувати з 18-20 років. Молодій шкірі підійдуть очищаючі, протизапальні і зволожуючі формули, наприклад, чорна маска Lambre Black Face з матуючим і детокс-ефектом або бульбашкова Bubble Mask. Після 35 років бажано підключати засоби з антивіковими компонентами.
Влаштовуйте б'юті-процедуру з маскою 1-3 рази на тиждень, в залежності від стану шкіри. Ці засоби можна чергувати і навіть використовувати трендовий прийом мультімаскінга. Наприклад, нанести на Т-зону очищувальну від чорних крапок, а на решту область обличчя та шиї - живильну або зволожуючу.